Технології нанесення на різні види посуду

Деколь - технологія високотемпературного випалення

Деколь - технологія випалуДеколь - вважається відомою технологією нанесення зображення на посуд з різного матеріалу - скла, кераміки, фарфору. Заздалегідь віддрукована перевідна картинка (перевідна наклейка), переноситься на поверхню виробу. Після чого здійснюється випалення посуду в муфельній печі, при високій температурі - від 560 до 800 градусів. Температура залежить від типу матеріалу, з якого зроблений посуд і використовуваних в наклейці типів фарб.

Після набору необхідної температури та її витримки, піч переходить в режим охолодження, після чого готові вироби перевіряються на якість випалення і пакуються. Посудом з деколлю можна користуватися, але іноді при незвичайних кольорах і деяких інших технічних нюансах (узгоджується із замовником) посуд не можна мити в посудомийній машині. Отримане зображення стійке до хімічних і механічних впливів, воно зберігає практично назавжди первинну яскравість забарвлень при активній експлуатації.

Сублімація - перенесення кольорового зображення з поліграфії на поверхню керамічного зображення під певною температурою

Використовується для нанесення фотографій або логотипів для кухлів і чашок. Фотографія або ескіз роздруковується на спеціальній поліграфії та переноситься на чашку, за допомогою спеціального пристосування, у вигляді пресу під певною температурою. Фотографії на чашках виходять яскравими і у високій якості, але ця технологія рентабельна при невеликих накладах і одиничних екземплярах. Великий плюс цієї технології являється в тому, що зробити чашку з логотипом можна впродовж години, а невеликий наклад, за декілька годин.

Шовкотрафарет

Технологія шовкотрафарета полягає в тому, що трафаретом в ній виступає спеціальне сито, яке перетягнуте шовком. Фотохімічним способом на сітці утворюють трафарет. Нанесення в декілька кольорів робиться послідовно, спочатку на усьому накладі друкують один колір, а потім тим же принципом і інші.

Шовкотрафарет використовують для нанесення на пластикові, скляні і керамічні чашки, також він є найбільш швидким способом друку на чашки, оскільки зображення переноситься безпосередньо на чашку.

Тамподрук

Тамподрук здійснюється за допомогою спеціального тампона, а також кліше (штамп зображення, яке передаватиметься на посуд). Процес друку виглядає таким чином: фарба переноситься з кліше на виріб за допомогою тампона, що досягається відбитком.

Нюанс цієї технології полягає в тому, що друк зображень з декількох кольорів вимагає виготовлення декількох різних кліше відповідно до макету. Також запечатувана площа зображення є не досить великою порівняно з іншими технологіями.

Гравіювання

Нанесення зображення способом лазерного гравіювання - це гарантія його довговічності, яке незрівняне з іншими способами нанесення. Пов'язано це з тим, що технологією передбачається випалення твердих часток верхнього шару виробу, які під впливом лазера випаровуються. Тому зображення стає єдиним цілим з самим виробом.

Гравіювання має високу точність у виробництві, і відповідно відмінну якість. Ця технологія ідеально підходить для брендування металевих чашок, термо чашок, термосів, а також скляних чашок і келихів.